DOĞUŞ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçiliğiyle 2006 yılında çalışmalarına başlayan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), Türkiye'deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerini bir araya getiriyor, çocuklara ve gençlere senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak çok sesli evrensel müziği yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Orkestra, kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği konserlerde Türkiye'den ve dünyadan pek çok ünlü isme eşlik etti. Ayrıca, bugüne kadar çeşitli projelerde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'yla da performanslar sergiledi. 2006’dan bugüne Türkiye'nin çeşitli noktalarında konserler düzenleyen DÇSO, 2008 yılı itibarıyla uluslararası platformlarda da ülkemizi temsil etmeye başladı.

DÇSO, 2013 Ace Of M.I.C.E. (Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions) Ödülleri'nde, "En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk" kategorisinde ve 2015 yılında JCI (Junior Chamber International) tarafından düzenlenen ICSR (International Corporate Social Responsibility) Ödülleri’nde “En İyi Kültür - Sanat Sosyal Sorumluluk Projesi” kategorisinde ödüle layık görüldü. 2017 yılında ise Best Business Ödülleri’nde “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi”, ve MarCom Awards “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde “Platinum” ödüllerini aldı.

DÇSO, bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği 70 konserde, 800’ü aşkın çocuk sanatçıyı orkestra bünyesinde bir araya getirmiş ve yaklaşık 93.000 izleyiciye ulaşmıştır.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, ülkemiz gençlerinin sesini uluslararası müzik platformlarında duyurmaya devam ediyor.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.1

1