Darüşşafaka Doğuş Liderliğini Sürdürdü...

 

Erkekler İkinci Ligi'nde Darüşşafaka Doğuş, Best Balıkesir'i ikinci yarıdaki etkili oyunuyla deplasmanda 75-60 mağlup etti. Üst üste ikinci galibiyetini elde eden konuk takım liderliğini sürdürdü.

Basketbol Erkekler İkinci Ligi'nin 11. haftasında Best Balıkesir, Darüşşafaka Doğuş'u konuk etti.

Darüşşafaka Doğuş'un galibiyetinde Lawrence Roberts 18 sayı, 9 ribauntla önemli rol oynadı. Nedim Yücel ise 10 sayı, 11 ribauntla etkili bir performans gösterdi. 14 sayısının tamamını ikinci yarıda kaydeden Lynn Greer, 7 ribaunt ve 5 asist istatistiklerine ulaştı. Beş oyuncunun çift hanelere ulaştığı konuk takımda Ersin Görkem ve Bekir Yarangüme de 10'ar sayı üretti.

Karşılaşmanın 25. dakikasında sakatlanarak oyunu terk eden Best Balıkesir'in gardı Darryl Thompson, oyunda kaldığı süre içerisinde rakip potaya 23 sayı bıraktı. Hadi Doğan 9 ve Onur Sonsırma da 8 sayıyla oynadı.

Karşılaşmaya ev sahibi Best Balıkesir hızlı başladı. Hem içeriden hem de dışarıdan bulduğu sayılarla farkı açan Balıkesir temsilcisi Hadi Doğan, Thompson ve Onur'un basketleriyle 5. dakikada skoru 12-3'e taşıdı. Gökper Gen'in oyuna girmesiyle toparlanan Darüşşafaka Doğuş, Ersin ve Roberts ile farkı 3 sayıya kadar indirse de çember altından kolay basketler bulan ev sahibi takım periyodu 20-11 önde kapattı.

İkinci çeyrekte de etkili oyununu sürdüren Thompson, Best Balıkesir'in sayı yükünü çekmeye devam etti. Nedim ve Bekir'in sayılarına rağmen ev sahibi takım farkın çift basamaklı sayılardan aşağı inmesine izin vermedi.

15. dakikayı 26-15 önde geçen Best Balıkesir'e Gökper ve Nedim ile yanıt veren Doğuş, 6-0'lık seriyle farkı eritti. Farkın erimesinin ardından Thompson bir kez daha sorumluluk aldı ve üst üste kaydettiği sayılarla ev sahibi takım devreye 36-28 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında fark yeniden çift hanelere yükselirken, Lynn Greer'in maçtaki ilk basketine Cengiz Ergen yanıt verince skor 43-33'e geldi. Ev sahibi takımın sayı yükünü çeken, oyunda kaldığı süre içerisinde 23 sayı üreten Thompson, maçın 25. dakikasında sakatlandı.

Thompson'ın sakatlanmasının ardından 7-2'lik seri elde eden Darüşşafaka Doğuş, üçüncü çeyreğin bitimine 3 dakika kala skoru 47-42'ye getirdi. Farkı eritmeye devam eden ve oyunun kontrolünü eline alan konuk takım Gökhan Sunter'in çeyrek biterken kaydettiği basketle periyodu 53-52 önde tamamladı.

Final periyoduna Bekir'in sayılarıyla başlayan Darüşşafaka Doğuş, 33. dakikayı 56-54 önde geçti. Çember altından Şeref ile etkili olan ev sahibi takıma Gökhan üç sayılık basketle yanıt verdi ve farkı 5'e çıktı. Alan savunması yapan rakibi karşısında Ersin ve Roberts yay gerisinden sayılar üretirken, iyi de savunma yapan Daçka farkı açtı ve son 4 dakikaya 67-56 önde girdi. Oyunun kontrolünü elinde tutan konuk takım sahadan 75-60 galip ayrıldı.

1

1