Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı Liderliğe Yükseldi...

 

Türkiye Erkekler Basketbol İkinci Ligi'nde 8.hafta müsabakasında, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda Bandırma Kırmızı basketbol takımını misafir eden Darüşşafaka Doğuş Basketbol takımı Erbil Eroğlu, Lynn Greer, Ersin Görkem, Lawrence Roberts ve Adem Ören beşi ile başladığı maçı kazanarak liderliğe yükseldi.

Birinci periotta skorer oyuncusu Lynn Greer'in etkili oyunu ve toplamda attığı 9 sayıyla maça başlayan Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı periyodu 31 – 15 önde bitirdi.

İkinci periyodun başlaması ile birlikte Bandırma Kırmızı alan savunmasına dönerek rakibinin hücum temposunu yavaşlattı. Karşılıklı basketler ile devre 44 – 31 Darüşşafaka Doğuş'un üstünlüğü ile bitti.

Maçın genelinde oyunun kontrolünü elinde bulunduran Darüşşafaka Doğuş üçüncü periyodu 53 – 39'luk skor ile geçerken maçın sonunda da aradaki farkı açarak rakibini 75 – 57 yendi. Darüşşafaka Doğuş Basketbol takımında tecrübeli oyuncular Lynn Greer 19, Ersin Görkem'de 15 sayı ile galibiyette önemli pay sahibi oldular.

Basın Toplantısı'ndan:

Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı Baş Antrenörü Orhun Ene;

"İlerideki senelerde A takım seviyesinde üst düzey basketbol oynaması planlanan, kendilerini geliştirmeleri amaçlanan yetenekli genç sporcuların olduğu iyi bir proje takımına karşı oynadık. Takımımızın tecrübesi ve kaliteleri ile karşılaştırdığımızda, bugün sahada daha ağır basan takımdık. Maçın başında elde ettiğimiz farkı maçın sonuna kadar taşıdık. Lig'de bildiğiniz gibi sürpriz sonuçlar olabiliyor. Bizim amacımız da her zaman üst düzey basketbolumuzu sahaya yansıtarak sürpriz mağlubiyetler almamak. Bugün de takımımız rakibine saygı duyarak, maçın genelinde iyi bir performans göstererek maçı kazanmayı başardı. Bandırma Kırmızı Basketbol Takımı'nın gelecek haftalarda daha iyi sonuçlar alacağını düşünüyor ve başarılar diliyorum."

1

1