KADINLARA DOĞUŞTAN İYİ BİR GELECEK

Doğuş Grubu olarak kadınlarımızın toplumda ve ekonomide aktif bir şekilde yer almaları gerektiğine inanıyoruz. DOKU platformu işte bu amaçla oluşturuldu. Kadınlar kendi el emeklerini ekonomik güce dönüştürdü. Onlar üretmeye, biz de onları desteklemeye devam edeceğiz. Hep birlikte daha modern bir geleceğe…

DOKU

Doğuş Grubu olarak kadınlarımızın toplumda ve ekonomide aktif bir şekilde yer almaları gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden, kadına Doğuştan İyi Bir Gelecek diyerek DOKU platformunu oluşturduk.

Anadolu'nun kendine özgü değerlerine yepyeni bir hayat vaadiyle, 2015 yılında Uçhisar ve sonrasında Didim'de faaliyete geçirilen iki projenin 2016 yılında birleşmesinden doğan DOKU projesiyle kadınlar, çağdaş şehir hayatının içinde geleneksel kültürel değerlere yer vermeye başladılar.

Kadınlara İyi Bir Gelecek sunma amacıyla Doğuş Grubu bünyesinde oluşturulan DOKU, kadınların el emeği göz nuru ile hazırladıkları ürünlerini, Doğuş Grubu'nun yatırımlarının bulunduğu bölgelerde üretip geniş kitlelerle buluşturma imkânı sunuyor.

DOKU ile kadınlar emeklerini kitlelerle buluşturmanın yanı sıra, üretim-tüketim dengesini daha bilinçli bir şekilde sağlamak, ekonomiden kültür-sanata kadar her alanda bilgili ve yenilikçi bir toplum olmak amacıyla tasarlanan “Uygulamalı Eğitim Atölyeleri”ne de katılıyorlar.

DOKU platformu dâhilinde bugüne kadar 150'den fazla DOKU kadını, 100.000 adet tekstil ürünü ve 74 ton gıda ürünü üreterek, 600 bin TL'yi aşan satış gerçekleştirdiler.

DOKU ile kadınlarımız üretiyor, kadınlarımız kazanıyor.

İş birliği, sipariş ve sorular için: doku@dogusgrubu.com.tr

Kataloğu indirmek için tıklayınız.

1435

3