Periler Diyarında Ödüle Doymayan Bir Otel: argos in Cappadocia

Binlerce yıl önce keşişlerin yaşadığı Uçhisar Köyü’nde konumlanan, 18 yıllık bir restorasyon hikayesine sahip argos in Cappadocia açıldığı günden beri dünyanın en prestijli ödüllerini Türkiye’ye taşıyor.

Geçtiğimiz eylül ayında ‘Fodor’s 100 Hotel Awards’ kapsamında ‘Küçük Otel’ kategorisinde dünyadaki 12 otel arasında gösterilen ve dünyanın en güzel 100 oteli içinde Türkiye’den listeye giren tek otel olan, kasım ayında Conde Nast Johansens tarafından Avrupa ve Akdeniz ülkelerinin “En Mükemmel Country Oteli” ödülüyle onurlandırılan argos in Cappadocia yeni yılı da birbirinden özel ödüllerle karşılıyor.

Tüm dünyada lüks otel ve spalar için zirveyi belirleyen World Luxury Hotel Awards, lüks butik oteller arasında argos in Cappadocia’yı zirveye layık gördü. Ülkeler kategorisinde aldığı ziyaretçi oylarıyla argos in Cappadocia, “Türkiye’nin En Güzel Lüks Butik Oteli” olarak ödül almaya hak kazandı. 6 Aralık tarihinde Güney Afrika Cumhuriyeti, Cape Town kentinde düzenlenen ödül töreni, dünya basını tarafından da ilgi gördü.

Otel ziyaretçilerinin verdiği oylarla oluşturulan en iyiler listesi, dünya klasmanındaki hizmetleri ön plana çıkarmak açısından büyük önem taşıyor.

World Luxury Hotel Awards kapsamında argos in Cappadocia aynı ödüle 2012 yılında da layık görülmüştü. 2013 yılında ise ‘En Güzel Romantik Otel’ kategorisinde ödülün sahibi olmuştu.

Binlerce yıllık bir manastır yerleşkesi, buna bağlı mağaralar, yeraltı tünelleri ve tarihi evlerden oluşan kalıntıların titiz restorasyonuyla hayata geçirilen ve eşsiz bir otel olan argos in Cappadocia, son olarak ocak ayında The International Hotel Awards tarafından da 2 ayrı ödüle birden layık görüldü.

Dünyanın en iyilerini belirleyen ve küresel turizm endüstrisinin önemli etkinliklerinden biri olan The International Hotel Awards kapsamında 26 Ocak akşamı Londra’da gerçekleştirilen ödül töreninde argos in Cappadocia, “Best Hotel” ve “Sustainable Hotel” kategorilerinde 5 Yıldız Ödülü’nün sahibi oldu. Uluslararası otelcilik sektörünün en iyilerini ödüllendiren IHA, geniş çaplı kriterleri baz alan titiz bir jüri değerlendirmesi ile veriliyor.

argos in Cappadocia hakkında:

Uçhisar Köyü’nün Uçhisar Kalesi ile Güvercinlik vadisi arasındaki yamaçlarında, antik köyün içinde yer alan argos in Cappadocia, binlerce yıllık kalıntılardan, mağaralardan, yeraltı tünellerinden inşa edilmiş ve Kapadokya’nın bütün hazinelerini keşfetmek için mükemmel bir şekilde konumlandırılmış. Bölgenin mağara-ev geleneğini yücelten otel, çoğu Güvercinlik Vadisi’ne ve uzak tepelere bakan balkonlara, teraslara ve gözlerden uzak avlulara açılan 53 oda ve süite sahip. Zamandan bağımsız taş ve ağaç malzemelerinin hissini ve dokusunu yansıtan her odası, birbirinden farklı ve genellikle yerel sanatçılar tarafından antik ve çağdaş stilleri birleştirecek şekilde dekore edilmişler. Splendid süitlerde oda içi özel yüzme havuzları bulunuyor.

argos in Cappadocia’nın öne çıkan bölümlerinden biri de vadiye ve peri bacalarına bakan iç ve dış mekânlarıyla Seki Restaurant. Bölge mutfağının uluslararası damak lezzetiyle ideal bir birleşiminin yaratıldığı restoranda, otelin kendi bahçelerinde yetişen yerel ürünler, sebzeler ve baharatlar kullanılıyor. Otelin kendi mağaralarında dinlendirdiği muhteşem şarap koleksiyonunda Kapadokya, Anadolu ve seçkin dünya şaraplarının yanı sıra kendi bağlarının üzümlerinden üretilen Kalecik Karası ve Şiraz şarapları da yer alıyor. Sekiz metrelik dev taş duvarları ve tonozlarıyla iki bin yıllık bir yeraltı manastırında bulunan ve 150 kişiye ev sahipliği edebilen Bezirhane ise düğün veya özel etkinlikler için muhteşem bir alan. Bezirhane aynı zamanda klasik, caz ve Sufi müzik konserleri için sıklıkla kullanılan ideal bir mekân. Otel hakkında daha fazla bilgi için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz:www.argosincappadocia.com

argos in Cappadocia’a ait görsellere aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

https://www.dropbox.com/sh/87f6gzqmonj0ofl/AAD0tDzrJsp620bTYzavzotka?dl=0

Detaylı Bilgi için:

Tuğçe Doyran |tdoyran@argosincappadocia.com |+90 384 219 31 30

Özge Doğan |ozgedogan@argos.com.tr |+90 212 229 10 40

1250

28