D-Marin Marinalar Grubu

D-Marin Marinalar Grubu
1

Deniz Turizmi, 20. yüzyılın ikinci yarısında, gelişmiş kıyı ülkelerinde ve özellikle Akdeniz'de atılım yapmıştır. Yat Turizminden gelir bekleyen tüm ülkeler ilk önce yat limanı yatırmlarına ağırlık vermişlerdir. Buralarda oluşan insan ve yat sirkülasyonu sayesinde turizme yönelmiş bir toplumun gelişmesi sağlanmıştır. Çağımızdaki ekonomik ve sosyal gelişmeler, gittikçe artan kitlelerin seyahat yapabilme imkanına yol açarken iş zamanlarının kısaltılması, tatillerin uzatılması, diğer taraftan refah düzeyinin artması ve yatçılığa olan ilginin çoğalması ile Doğuş Grubu marinaları yatlara yönelik değil, tamamen yatçı ve çevresine hizmet verecek entegre turizm tesislerini içeren marinaların doğmasına neden olmuştur.

  • [Alternative text]
  • [Alternative text]
  • [Alternative text]
  • [Alternative text]
  • [Alternative text]
  • [Alternative text]
  • [Alternative text]
  • [Alternative text]
  • [Alternative text]
  • [Alternative text]
Next photoSonraki

D-Marin Turgutreis

75 m'ye kadar 550 yat bağlama ve 150 karada park kapasitesi olan D-Marin Turgutreis, ilk günden beri, her çeşit teknik, sosyal ve idari hizmeti sağlamaya elverişli ekipman ve olanakları ile yatlara ve sahiplerine yüksek standartlarda hizmet sunmaktadır. Teknolojinin tüm olanaklarından yararlanarak ziyaretçilerin denizle iç içe yaşarken modern hayatın gereksinimlerini karşılayabilecekleri tüm sosyal hizmet alanları tek tek düşünülmüştür.

D-Marin Turgutreis sadece bir marina olarak değil, entegre bir turizm tesisi olarak yerli ve yabancı misafirlerine hizmet vermekte, çevreye duyarlı sistemleri ve bölge ekonomisine katkısı ile ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir. D-Marin Turgutreis'te bulunan kamu otoriteleri binasında tüm kamu hizmetleri bir arada bulunmakta ve hudut kapısı giriş-çıkış işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir.

Marina, THYA'dan (Yat Limanları Birliği) Mavi Bayrak ve 5 Golden Anchor (Altın Çıpa) bayraklarını almıştır. Ayrıca D-Marin Turgutreis Marina, ülkenin turizm sektörüne yapmış olduğu önemli katkılardan dolayı, Skal International İstanbul tarafından, En İyi Marina Yatırımı ve En iyi Marina Faaliyeti ödüllerine layık görülmüştür.

D-Marin Turgutreis açıldığı günden beri hizmet kalitesi ve profesyonel kadrosuyla bir marka haline gelmiştir. Deniz tutkunlarının buluştuğu bir noktada inşa edilen D-Marin Turgutreis Ege ve Akdeniz'in eşsiz koylarına açılan yatçılara ev sahipliği yapmaya devam edecek.

İletişim Bilgileri
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:26 Turgutreis/ Bodrum/ Muğla
Tel: 0252 382 92 00
Faks: 0252 382 62 00
Web Adresi : www.d-marin.com

D-Marin Didim

Mayıs 2009 itibarıyla, D-Marin Didim Marina, tamamı beton kaplanmış 80.000 m2'lik, toplam 600 tekne kapasiteli çekek alanı ve içindeki 60 m x 15 m ölçülerindeki iki Hangar Binası ile tekne tutkunlarına hizmet vermeye başlamıştır. 400 ton kapasite ile Türkiye'nin en yüksek kapasiteli travel lift'ine sahip olan D-Marin Didim'de, her biri kendi alanında uzman çok sayıda teknik atölye de hizmet vermektedir.

D-Marin Didim, tüm teknik altyapı ve üstyapı çalışmalarında, yüzde yüz çevreye duyarlı yaklaşım ile inşa edilmiştir. Marinada doğal sirkülasyon kanalları, atık yağ ve sintine istasyonları, evsel atık toplama istasyonu, katı atık ayrıştırma istasyonları gibi ileri derecede çevre koruma ve çevre kirliliğini önleyici sistemler yer almaktadır.

D-Marin Didim'de 8 metreden 70 metreye kadar farklı boylarda tekneler, med-mooring sistemiyle marinaya bağlanabilmektedir. Özellikle güvenli bağlama yeri ve karaya çekilebilme sıkıntısı çeken 30 metre üzerindeki tekneler için, 580 tekne bağlama kapasiteli D-Marin Didim Marina, çok önemli bir adres olmaktadır.

Toplamda 500.000 m² üzerine kurulmuş olan Marina, yat kulübü, helikopter pisti, 400 ve 75 tonluk travel lift, 100 tonluk trailer, yat malzemeleri, alışveriş merkezi, banka şubeleri, yüzme havuzu, SPA, fitness center ve spor alanları, yakıt istasyonu ve restoranlarıyla yat sahiplerine karada arayabileceklerinden çok daha fazlasını sunmaktadır.

D-Marin Didim, hem lokasyonu hem de teknik altyapı özellikleri ile sadece Türk karasularında yüzen tekneler için değil, aynı zamanda tüm Akdeniz havzasındaki tekne sahipleri için de çok ayrıcalıklı bir adres olmayı hedeflemektedir.

İletişim Bilgileri
Çamlık Mevkii 3.Koy Didim/ Aydın
Tel: 0256 813 80 81
Faks: 0256 813 14 13
Web Adresi : www.d-marin.com

D-Marin Göcek

D-Marin Marinalar Grubu, deniz sevdalılarının Ege rotalarında vazgeçemedikleri kalitesini, özel imkânlarını ve 5 çıpalı konforunu Akdeniz rotasında da sunuyor. D-Marin Göcek denizde 380, karada 150 yat konaklama kapasitesiyle 75 m'ye kadar teknelere hizmet vermektedir. 75 Tonluk travel lifti ile karaya çekilen ve 40 tonluk tekne taşıyıcısı ile yerleştirilen teknelere çekek yerindeki deneyimli uzman ustalar hizmet vermektedir. Ayrıca Mavi Bayrak sahibi de olan D-Marin Göcek Marina, The Blue Point Plajı ile tüm denizcileri bu eşsiz güzellikleri yaşamaya davet ediyor.

Sırtını Göcek'in yemyeşil ormanlarına dayayan ve iklimin karakteristik bitkilerini barındıran D-Marin Göcek, misafirlerine doğayla uyumlu, sakin bir yaşam sunuyor. Yüzer dalgakıranı sayesinde kesintiye uğramayan akıntılar, marina içindeki suyun temiz kalmasını sağlıyor. Dolayısıyla Akdeniz kıyılarının en önemli su altı bitki örtüsü olan ve sadece oksijen oranı yüksek alanlarda yetişen "Posidonia Çayırları" ve çok sayıda deniz canlısı marinanın deniz zemininde yaşamlarını sürdürebiliyor.

Denizcilerin gözbebeği olan ve mavi ile yeşilin buluştuğu çok sayıda koyun hemen yanı başında yer alan D-Marin Göcek'in en büyük avantajlarından biri de Dalaman Havaalanı'na yalnızca 22 km uzaklıkta olması. Sadece 4000 nüfuslu küçük bir kasaba olan Göcek, 6 marinası, eşsiz doğal güzelliği, deniz suyu temizliği ve önemli tarihi alanlara da yakınlığıyla, Kekova'dan Gökova'ya uzanan Türkiye'nin en önemli yatçılık rotalarının merkezindedir.

İletişim Bilgileri
Cumhuriyet Mh. Camtaş Cd. No:12 48310
Göcek/ Fethiye/ Muğla
Tel: 0252 645 15 20
Faks: 0252 645 18 97
Web Adresi : www.d-marin.com

D-Marin Mandalina

Adriyatik Denizi'nde Hırvatistan'ın Dalmaçya Kıyılarının orta kısmında kalan D-Marin Mandalina, UNESCO tarafından koruma altına alınan tarihi bir kent olan Sibenik'in sınırları içerisindedir. Hırvatistan'ın Milli Park'ları olan Krka ve Kornati'nin tam ortasında ve ikisine de deniz yoluyla ulaşılabilen bir noktadadır. Zadar ve Split şehirlerindeki uluslararası havaalanlarına 45 dakikalık mesafede bulunmaktadır.

2010'daki ilk yatırımlar sonrasında, 2012 yılı başında Hırvatistan'ın ilk süper yatlara özel marinasını açan D-Marin Mandalina, denizde 429, karada 50 yat konaklama kapasitesiyle 140 m'ye kadar teknelere hizmet vermektedir. Marina genelinde teknelerin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek servisler bulunmaktadır. (600 amper elektrik, su, internet, güvenlik kameraları vb.)

İletişim Bilgileri
Obala Jerka Sizgorica 1 22000
Sibenik/ Croatia
Tel: +385 22 460 800
Faks: +385 22 460 802
Web Adresi : www.d-marin.com

D-Marin Dalmacija

Hırvatistan'ın en büyük marinası D-Marin Dalmacija, eski liman kasabası Zadar'dan 7 km uzaklıkta, doğal olarak korunan bir koyda bulunuyor. Karadan veya denizden kolayca erişilen marina, uluslararası havaalanına ise sadece 5 km uzaklıkta. Denizde 1200, karada 500 yat kapasitesine sahip olan marina, 60 m'ye kadar yatlar için yüksek kalitede hizmet sunan tesislere sahip.

D-Marin Dalmacija, ılık Akdeniz iklimi ve çevresindeki birbirinden güzel adalarla yatçılara eşi bulunmaz deneyimler sunuyor.

İletişim Bilgileri
Ulica Elizabete Kotromanic 11
23000 Zadar, Croatia
Tel: +385 23 200 300
Faks: +385 23 200 333
Web Adresi : www.d-marin.com

D-Marin Borik

D-Marin Borik, 3.000 yıllık bir kent olan Zadar'ın batı kıyısında bulunuyor. Adriyatik'in İtalya tarafındaki Ancona kenti ile sürekli feribot bağlantısı ve uluslararası uçuşlar, Avrupalı yat sahiplerinin D-Marin Borik'e kolayca erişebilmesini sağlıyor.

Toplam sayıları 300'ü bulan Zadar Adaları, bu turistik bölgenin sunduğu en değerli fırsatlardan biri. 150 adayı içeren Kornati Ulusal Parkı'nın bulunduğu alan da yat sahipleri için eşsiz güzellikler sunuyor.

Sağladığı hizmetlerle gerçek bir butik marina deneyimi yaşatan D-Marin Borik, Hırvatistan'ın en çok tercih edilen marinalarından biri.

İletişim Bilgileri
Obala kneza Domagoja 1
23000 Zadar, Croatia
Tel: +385 23 333 036
Faks: +385 23 331 018
Web Adresi : www.d-marin.com

Gouvia Marina

Gouvia Marina, dünyaca ünlü Korfu Adasi'nda yer almaktadır. Gouvia Koyu'nda bulunan ada, Korfu'nun merkezine 6 km, uluslararası havaalanına 7 km uzaklıktadır. Denizde 1235, karada 520 yatlık bağlama kapasitesiyle Yunanistan'ın en büyük marinası olan Gouvia, 5.5 m derinlikle 80 m'ye kadar olan yatlara hizmet sunmaktadır.

3500 m2 alana yayılan tesislerinde, mağazalar, restoranlar, barlar, supermarket ve cafe'ler bulunmaktadır. Ayrıca marinanın geniş rıhtımında çocuk bahçesi, yüzme havuzu, kriket ve kroket sahalarıyla birçok sosyal olanaklar sunulmaktadır.

Marinada bulunan 65 tonluk ve 80 tonluk travel lift, 45 tonluk ve 80 tonluk trailer bulunmakta ve tekne sahiplerinin ihtiyaç duyabileceği tüm gerekli teknik hizmetler sağlanmaktadır.

İletişim Bilgileri
P.O. BOX 60 49083 Tzavros, Corfu, Greece
Tel: +30 26610 91900 / +30 26610 91829
Faks: +30 26610 91829
Web Adresi : www.medmarinas.com

Lefkas Marina

Lefkas Marina, İyonya Adalarının dördüncü büyük adası olan Lefkas Adası'nın doğusunda yer almaktadır. Bölgenin doğal güzellikleri ve aradaki köprüyle Preveza'da bulunan havaalanına ve Yunanistan ana karaya kolay ulaşım sağlaması nedeniyle, Lefkas'ın coğrafi konumu yatçılar için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Marina Akdeniz'in en modern marinalarından olup 2002 yılından itibaren, 620 bağlama kapasitesi ile 45 m ve üzeri yatlara hizmet vermektedir. Marinayı çevreleyen 70.000 m2 kıyı şeridi ile misafirlere alışveriş merkezi, restaurantlar, süpermarket ve cafe'lerle keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak seçenekler sunul maktadır. Ayrıca marina içerisinde otel ve konferans salonu da bulunmaktadır.

Marina teknelerin ihtiyaçları olan bütün teknik hizmetleri sunmaktadır. Karada 278 yat çekek kapasitesi bulunan Lefkas Marina'da 150 ton ve 70 tonluk iki adet lift ve 60 ton trailer ile hizmet verilmektedir.

İletişim Bilgileri
31100 Lefkas East Shore
Lefkas, Greece
Tel: +30 26450 26645
+30 26450 26646
Faks: +30 26450 26642
Web Adresi : www.medmarinas.com

Zea Marina

Zea Marina, Atina'da, her yıl milyonlarca turistin Yunan Adaları, Egin Körfezi ve Girit Adası seyahatlerinin başlangıç noktası olan, Yunanistan'ın en büyük limanı Pire Limanı'na yakın konumdadır.

Marina, Pire'nin en hareketli ve kalabalık bölgesinde yer almaktadır. Limanda bulunan restaurantlar, cafe'ler ve barlar, tüm misafirlere keyifli vakit geçirmelerini sağlayan olanaklar sunmaktadır.

Atina'daki süperyat marinalarından biri olan Zea Marina, denizde 6 m derinlik ile 120 m'ye kadar, 670 yat bağlama kapasitesine sahiptir. 40.000 m2 alanda yer alan marinada modern ve yüksek kalitede hizmet sunan çeşitli restaurant, bar, cafe ve mağazalar bulunmaktadır. Atina' şehir merkezine 15 km, Atina Uluslararası Havalanı'na 45 km uzaklıkta olan marina yıl boyunca hizmet vermektedir.

İletişim Bilgileri
18536, Piraeus, Greece
Tel: +30 210 4559000
Faks: +30 210 4559031
Web Adresi : www.medmarinas.com

Flisvos Marina

Atina'nın merkezine sadece 6 km uzaklıkta bulunan Flisvos Marina, şehrin tüm kültürel ve sosyal olanaklarına kolayca ulaşım fırsatı sunmaktadır. Flisvos Marina, süper yatlara sunduğu yüksek hizmet kalitesiyle uluslararası bilinirliğe sahip, bir yaşam ve eğlence merkezidir. Marina, 15 m'den 70 m'ye kadar yatlar için 303 yat bağlama kapasitesine sahiptir.

Spordan keyif alanlar için koşma, yürüyüş ve bisiklet parkurlarını kullanma fırsatları sunan marina, eğlence ve dinlenceyi birleştiren bir ortam yaratmaktadır. Diğer taraftan çevresindeki 3000 Yunan adasıyla, tüm denizseverlere eşsiz olanaklar sunmaktadır.

İletişim Bilgileri
17561, Paleo Faliro
Athens, Greece
Tel: 210 9871000-2
Faks: 210 9871060
Web Adresi : www.flisvosmarina.com

euro.message madebycat ®