Doğuş Yayın Grubu

1
Doğuş Yayın Grubu

Doğuş Yayın Grubu öncü, yenilikçi ve istikrarlı kimliğiyle Türkiye'de medya sektörüne yön veren bir Doğuş Grubu şirketidir.

NTV'nin 1999'da gruba katılmasının ardından faaliyetlerine başlayan grup, 1999'dan bugüne National Geographic ve Condé Nast gibi dünya çapında önemli marka ve kuruluşlarla çalışmakta ve sektöründe önemli atılımlar yapmaya devam etmektedir.

TV'den internete, radyodan dergiye medyanın pek çok kolunda faaliyet gösteren Doğuş Yayın Grubu, prestijli yayınları ve kaliteli yayıncılığıyla adından söz ettirmektedir. Gelişen teknolojiye ve son kullanıcının ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan Grup, teknoloji ve medyadaki inovasyon ve gelişmeleri takip etmekte ve desteklemektedir.

Doğuş Yayın Grubu yaptığı yenilikler ve başarılı uygulamalarıyla Türk medya endüstrisine yön vermektedir: Türkiye'nin ilk haber kanalı olan NTV'nin başarısı Türkiye'de tematik kanal dönemini başlatmış.Grup, bünyesine 2011 yılında kattığı Türkiye'nin ilk özel televizyonu STAR TV ile de izleyici kitlesini genişleterek ana kanallar arasında yerini almıştır. Bunlara ek olarak müzik, spor, eğlence konseptleri grup çatısı altında bulunan Kral TV, NTV Spor, NTV Spor Smart HD, tematik TV kanalları aracılığıyla izleyicilerle buluşmaktadır. Doğuş Yayın Grubu aynı zamanda NTV Radyo, Capital Radio Türkiye, Kral FM ve Kral Pop gibi her biri farklı tema/müzik kategorisine odaklanan radyoları bünyesinde barındırmaktadır. 2010 yılında dünyaca ünlü Condé Nast grubuyla yaptığı işbirliği sonucu Türkiye'deki kadın/erkek moda dergi piyasasını canlandıran Vogue ve GQ dergilerinin yanı sıra dünyaca ünlü National Geographic Türkiye, National Geographic Kids ve Robb Report dergileri gibi özgün içerikli dergiler Doğuş Yayın Grubu'nun bünyesinde yer almaktadır. Bunların yanı sıra kendine özgü ve sadık bir okuyucu kitlesi olan NTV Yayınları'nın da çizgi roman, popüler kültür, ekonomi, doğa bilim, felsefe gibi farklı alanlarda yaklaşık 250 kitabı bulunmaktadır

Doğuş Yayın Grubu'nun kurulduğu ilk günden itibaren sürdürdüğü kaliteli ve ilkeli yayıncılığı, istikrarı, profesyonel, etik değerlere saygılı, kalite odaklı bakış açısı, Türk halkının Doğuş Grubu çatısı altındaki markalara duydukları güven ve sadakat duygusunu sürekli beslemektedir. Doğuş Yayın Grubu, yaptığı atılımlar ve Türk medya endüstrisine kattığı yeniliklerle sürekli bir fark yaratma beklentisini doğurmakta ve bu beklentileri karşılama motivasyonu ile ilerlemektedir.

Doğuş Yayın Grubu, yayınları ve gerçekleştirdiği özel projeler ile kurumsal kimliğinin önemli bir parçası olan sosyal sorumluluk kavramına yaklaşımının somut örneklerini ortaya koymaktadır. DYG, çevre, eğitim, sağlık ve kültür-sanat gibi konularda destek olduğu çeşitli projelerle; sivil toplum kuruluşları, hükümet ve yerel yönetimler ile beraber çalışarak kamuya fayda sağlamayı ilke edinmiş ve medyanın aracı rolünü başarıyla yerine getirmiştir.

Grubun sosyal sorumluluk alanında yapmış olduğu çalışmaların başlıcaları arasında; NTV'nin 2008 yılından bu yana kamuoyunu bilgilendirmek, bilinçlendirmek, merak edilen soruların yanıtlarını aramak ve farkındalık yaratmak üzere gerçekleştirdiği Yeşil Ekran projesi ve "NTV Sahip Çıkıyor" başlığı altında gerçekleştirilen ve farklı STK'lar ile yürütülen projeleri sayabiliriz.

Ödüller

Doğuş Yayın Grubu, gerçekleştirdiği yayınlar ve sosyal sorumluluk kampanyaları için bugüne kadar yaklaşık 1000 ödüle layık görülmüştür. Her geçen gün ödüllerine yenilerini eklemeye devam eden Grup, sadece 2014'de, bakanlıklardan, dernek ve vakıflardan, meclis odalarından, üniversitelerden ve liselerden farklı alanlarda olmak üzere 115 ödül kazanmıştır.

Doğuş Yayın Grubu markaları

Televizyon Kanalları Radyo İstasyonları İnternet Dergiler NTV Yayınları
NTV NTV Radyo www.ntv.com.tr VOGUE

STAR TV
Capital Radio Türkiye ntvspor.net GQ
Kral FM National Geographic
NTV Spor Kral POP Radyo NG Kids
NTV Spor Smart HD tvyo.com Robb Report
Kral TV
Kral POP TV
Adres
Doğuş Yayın Grubu
Ahi Evran Cad. No:4 34398
Maslak - SARIYER / İSTANBUL
Telefon
0212 335 00 00
Faks
0212 330 00 50
euro.message madebycat ®