Radyo Kanalları

1

NTV Radyo

"Habere ulaşmanın en kolay yolu"

13 Kasım 2000'de yayına başlayan NTV Radyo, ekonomiden spora, yaşamdan kültür-sanata hayatın tüm alanlarında olayları ve yorumları mikrofona taşıyor. NTV Radyo, "Habere ulaşmanın en kolay yolu" sloganıyla, Türkiye'de 46 merkezden, havadan, uydu ve internetten dinlenebiliyor.

Gün içinde 07:00-12:00, 13:00-17:00, 17:00-19:30'daki haber kuşakları ile gelişmeleri her yarım saatte bir dinleyicilere ulaştıran NTV Radyo, gece yarısından sonra ve hafta sonu müzik, sinema, tiyatro, edebiyat ve sohbet programlarıyla kültür-sanatın da adresi oluyor.

NTV Radyo, ulusal yayınıyla havadan, uydu ve internetten dinlenebiliyor.

Kuruluş :Kasım 2000
İçerik :Haber / Ekonomi – Piyasa Notları / Spor bülteni / Hava Durumu / Kültür Sanat: Müzik-Sinema-Tiyatro-Edebiyat Programları / Caz-klasik müzik-klasik Türk müziği-dünya müziği programları / Sohbet programları
Yayın Saatleri:Haftanın 7 günü / 24 saat
Dinleyici Profili :Karar mercileri ABC1 SES grupları 35+ yaş grubu / Eğitimli
Kapsam :Ulusal / 16 noktada verici / İnternet yayını

İletişim bilgileri
Doğuş Yayın Grubu
Maslak Mah. Ahi Evran Cad. No: 4 Sarıyer / İstanbul
Tel: 0212 304 00 00
Web Sitesi: www.ntvradyo.com.tr
Facebook :www.facebook.com/ntvradyo
Twitter :twitter.com/ntvradyo

Capital Radio Türkiye

"Senin Hayatın, Senin Müziğin."

Yayın hayatına 1993 yılında başlayan ve çaldığı müzikle her yaştan müzikseveri kendine bağlayan Capital Radio, 2 Aralık 2013 tarihinde Capital Radio Türkiye olarak yayına başladı.

Ulusal yayın yapan Capital Radio Türkiye, 70'ler, 80'ler, 90'ların popüler yabancı şarkılarının yanında, milenyum hitlerine de yer veriyor.

Capital Radio Türkiye, 20 yıl önce kendisini dinleyen bugünse birer yetişkin olan iyi eğitimli ve etkin kitlenin ilgisini çekmek için tasarlandı. "Senin Hayatın. Senin Müziğin." sloganıyla radyo, dinleyicilerin en güzel hatıralarını anımsamasını ve yenilerini yaşamasını amaç ediniyor.

Capital Radio Türkiye'yi İstanbul'da FM 101, Ankara, Antalya, Bodrum, İzmir, Mersin, Trabzon ve daha birçok şehirde ise FM 99.5 frekansından yayın yapıyor.

Kuruluş :1 Temmuz 1993
İçerik :70'ler, 80'ler ve 90'ların Hit müzikleri
Yayın Saatleri :Haftanın 7 günü / 24 saat
Dinleyici Profili :ABC1 SES grupları / 35 - 54 yaş grubu
Kapsam :Ulusal / 11 noktada verici / İnternet yayını

İletişim bilgileri
Doğuş Yayın Grubu
Maslak Mah. Ahi Evran Cad. No: 4 Sarıyer / İstanbul
Tel: 0212 335 00 00
Web Sitesi: www.capitalradio.com.tr
Facebook :www.facebook.com/capitalradiotr
Twitter :twitter.com/capitalradiotr

Kral FM

Türkiye'nin en çok dinlenen radyosu

Türkiye'nin en çok dinlenen radyosu Kral FM, 1992'de yayın hayatına başladı ve 2008 yılında Doğuş Yayın Grubu bünyesine geçti.

Türk etnik müziğini ve bu türün alt kırılımlarını baz alan radyonun yayın akışında ağırlıklı olarak Arabesk - Fantezi, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği'nin geçmişten günümüze en iyi örneklerine yer veriliyor. Dinleyici kitlesinin çeşitliliği sebebiyle radyoda bu üç ana müzik kategorisine ek olarak Türk Özgün Müziği, Türkçe Nostalji ve Türkçe Popüler Müziği türlerinden de örnekler bulmak mümkün.

Türkiye genelinde radyo dinlenirliğinin ölçümlenmesi ve raporlanmasını yapan tek resmi radyo araştırmasını yürüten Ipsos KMG Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.'nin sonuçlarına göre Kral FM sadece adetsel olarak geniş bir kitleye hitap etmekle kalmayıp, Türkiye'de tüm sosyo-ekonomik gruplarda ve tüm radyolar arasında "en fazla dinlenen birinci radyo istasyonu" olma unvanını uzun süredir koruyor.

Kral FM, Doğuş Yayın Grubu'na katılışının ardından teknik altyapısını daha da güçlendirmiş, evrensel standarlarda yayın yapmaya başlamıştır. Türkiye çapındaki 41 ildeki vericisi ile tüm Türkiye'de havadan yayın yapmakta, aynı zamanda internet, İpad, İphone ve uydudan da dinlenebiliyor.

Kuruluş :1992 (Doğuş Yayın Grubu bünyesine geçiş Haziran 2008)
İçerik :Türk etnik müziği (Arabesk – Fantezi / Türk Halk Müziği / Türk Sanat Müziği)
Yayın Saatleri :Haftanın 7 günü / 24 saat
Dinleyici Profili :C1C2DE SES grupları 15+ yaş grubu
Kapsam :Ulusal / 41 noktada verici / İnternet yayını / İpad /İPhone

İletişim bilgileri
Doğuş Yayın Grubu
Maslak Mah. Ahi Evran Cad. No: 4 Sarıyer / İstanbul
Tel: 0212 335 00 00
Web Sitesi: www.kralfm.com.tr
Facebook :http://www.facebook.com/#!/Kraltv.com.tr

Kral Pop

Pop müziğin Kralı

2008 yılında "Kral TV" ve "Kral FM"'i , bünyesine katarak müzik sektörüne iddialı giriş yapan Doğuş Medya Grubu'nun yeni ulusal radyosu "Kral Pop", ulusal radyo olarak Türkiye genelinde yayın yapmaya başladı.

"Türk Pop'unun Kralı" sloganıyla yayına başlayan "Kral Pop" geçmişten günümüze en iyi şarkılarla tüm Türkiye'ye ulaştırıyor.

YYayın hayatına geçtiği andan itibaren müzik sektörüne hizmet veren birçok ismin ilgi odağı olan Kral Pop dinleyicisine sanatçıların yeni şarkılarını ilk defa ulaştıran radyo olma özelliğine de sahip. Radyoda ayrıca Çelik, Eftelya, Erkan Eroğlu, Merih, Muzo, Onur gibi birbirinden ünlü radyo programcıları çalışıyor.

www.kralpop.com.tr , IPad, IPhone, ve tüm android uygulamalar üzerinden de dinlenebilen radyo pop müzikte zirveyi hedefliyor.

Kuruluş :Mayıs 2011
İçerik :Türkçe Pop Müzik
Yayın Saatleri :Haftanın 7 günü / 24 saat
Dinleyici Profili :ABC1 SES grupları 13 – 35 yaş grubu / Eğitimli
Kapsam :Ulusal / 27 noktada verici / İnternet yayını / iPad/ İPhone

İletişim bilgileri
Doğuş Yayın Grubu
Maslak Mah. Ahi Evran Cad. No: 4 Sarıyer / İstanbul
Tel: 0212 335 00 00
Web Sitesi: www.kralpop.com.tr
Facebook :http://www.facebook.com/#!/Kralpop.com.tr

euro.message madebycat ®