Radyo Kanalları

1

NTV Radyo

"Habere ulaşmanın en kolay yolu"

13 Kasım 2000'de yayına başlayan NTV Radyo, ekonomiden spora, yaşamdan kültür-sanata hayatın tüm alanlarından haberleri ve gelişmeleri mikrofona taşıyor.

Türkiye'nin 46 merkezden dinleyicisine ulaşan NTV Radyo, her yarım saatte bir haber bültenleri, 7:00-09:00, 13:00-13:30, 18:00-19:30'daki haber kuşakları ile habere ulaşmanın en kolay yolu iken, gece yarısından sonra ve hafta sonu da müzik ve sohbet programlarının adresi oluyor.

NTV Radyo'yu, ulusal yayınıyla havadan, uydu ve internetten dinlenebiliyor.

Capital Radio Türkiye

"Senin Hayatın, Senin Müziğin."

Yayın hayatına 1993 yılında başlayan ve çaldığı müzikle her yaştan müzikseveri kendine bağlayan Capital Radio, 2 Aralık 2013 tarihinde Capital Radio Türkiye olarak yayına başladı.

Ulusal yayın yapan Capital Radio Türkiye, 70'ler, 80'ler, 90'ların popüler yabancı şarkılarının yanında, milenyum hitlerine de yer veriyor.

Capital Radio Türkiye, 20 yıl önce kendisini dinleyen bugünse birer yetişkin olan iyi eğitimli ve etkin kitlenin ilgisini çekmek için tasarlandı. "Senin Hayatın. Senin Müziğin." sloganıyla radyo, dinleyicilerin en güzel hatıralarını anımsamasını ve yenilerini yaşamasını amaç ediniyor.

Capital Radio Türkiye'yi İstanbul'da FM 101, Ankara, Antalya, Bodrum, İzmir, Mersin, Trabzon ve daha birçok şehirde ise FM 99.5 frekansından yayın yapıyor.

Kral FM

Türkiye'nin en çok dinlenen radyosu

Türkiye'nin en çok dinlenen radyosu Kral FM, 1992'de yayın hayatına başladı ve 2008 yılında Doğuş Yayın Grubu bünyesine geçti.

Türk etnik müziğini ve bu türün alt kırılımlarını baz alan radyonun yayın akışında ağırlıklı olarak Arabesk - Fantezi, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği'nin geçmişten günümüze en iyi örneklerine yer veriliyor. Dinleyici kitlesinin çeşitliliği sebebiyle radyoda bu üç ana müzik kategorisine ek olarak Türk Özgün Müziği, Türkçe Nostalji ve Türkçe Popüler Müziği türlerinden de örnekler bulmak mümkün.

Türkiye genelinde radyo dinlenirliğinin ölçümlenmesi ve raporlanmasını yapan tek resmi radyo araştırmasını yürüten Ipsos KMG Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.'nin sonuçlarına göre Kral FM sadece adetsel olarak geniş bir kitleye hitap etmekle kalmayıp, Türkiye'de tüm sosyo-ekonomik gruplarda ve tüm radyolar arasında "en fazla dinlenen birinci radyo istasyonu" olma unvanını uzun süredir koruyor.

Kral FM, Doğuş Yayın Grubu'na katılışının ardından teknik altyapısını daha da güçlendirmiş, evrensel standarlarda yayın yapmaya başlamıştır. Türkiye çapındaki 41 ildeki vericisi ile tüm Türkiye'de havadan yayın yapmakta, aynı zamanda internet, İpad, İphone ve uydudan da dinlenebiliyor.

Kral Pop

Pop müziğin Kralı

2008 yılında "Kral TV" ve "Kral FM"'i , bünyesine katarak müzik sektörüne iddialı giriş yapan Doğuş Medya Grubu'nun yeni ulusal radyosu "Kral Pop", ulusal radyo olarak Türkiye genelinde yayın yapmaya başladı.

"Türk Pop'unun Kralı" sloganıyla yayına başlayan "Kral Pop" geçmişten günümüze en iyi şarkılarla tüm Türkiye'ye ulaştırıyor.

Yayın hayatına geçtiği andan itibaren müzik sektörüne hizmet veren birçok ismin ilgi odağı olan Kral Pop dinleyicisine sanatçıların yeni şarkılarını ilk defa ulaştıran radyo olma özelliğine de sahip. Radyoda ayrıca Çelik, Eftelya, Erkan Eroğlu, Merih, Muzo, Onur gibi birbirinden ünlü radyo programcıları çalışıyor.

www.kralpop.com.tr , IPad, IPhone, ve tüm android uygulamalar üzerinden de dinlenebilen radyo pop müzikte zirveyi hedefliyor.

euro.message madebycat ®