Televizyon Kanalları

1

NTV

Türkiye'nin ilk haber kanalı
1996 yılında Türkiye'nin ilk "24 saat haber" anlayışına sahip kanalı olarak yayına başlayan NTV, Ocak 1999'da Doğuş Yayın Grubu bünyesine katıldı. Yakaladığı başarı ile Türk medya endüstrisini değiştiren NTV, Türkiye'de tematik kanal dönemini başlattı. NTV, ulusal ve uluslararası haberler başta olmak üzere, ekonomi, kültür - sanat, yaşam ve spor konularına odaklanan programlar da yayımlıyor.

Sağlık, eğitim ve çevre gibi konularda yapmış olduğu yayınlar ve özel projeler, NTV'nin kurumsal kimliğinin önemli bir parçası olan sosyal sorumluluk bilincine yaklaşımının somut örnekleri arasında yer alıyor. Tarafsızlığı, ulusal öğelere ve evrensel etik değerlere saygılı, ilkeli yayın anlayışı, izleyicisi ile kurduğu iletişim, dinamik kadrosu ve teknik donanımı ile NTV, sadece bir haber kanalı değil, aynı zamanda kamuoyu nezdinde de itibarlı ve "güvenilir haber" ile eşanlamlı bir marka.

Sağlık, eğitim ve çevre gibi konularda yapmış olduğu yayınlar ve özel projeler, NTV'nin kurumsal kimliğinin önemli bir parçası olan sosyal sorumluluk bilincine yaklaşımının somut örnekleri arasında yer alıyor. Tarafsızlığı, ulusal öğelere ve evrensel etik değerlere saygılı, ilkeli yayın anlayışı, izleyicisi ile kurduğu iletişim, dinamik kadrosu ve teknik donanımı ile NTV, sadece bir haber kanalı değil, aynı zamanda kamuoyu nezdinde de itibarlı ve "güvenilir haber" ile eşanlamlı bir marka.

NTV tarafından hazırlanan içeriğe televizyon dışında ntvmsnbc.com, ipad, iphone aplikasyonları, android OS, Nokia Ovi mağazası ve Blackberry uygulamaları üzerinden ulaşılabiliyor. NTV bünyesinde hazırlanan Yeni Medya Düzeni Konferansı ise sosyal medyanın geleneksel mecralar üzerindeki etkisi,içerik dağıtımı ve evrilen medyayı tartışmak üzere her yıl düzenleniyor.

Yayın hayatı boyunca çeşitli kuruluşlar tarafından 700'den fazla ödüle layık görülen NTV, insanların haber alma özgürlüğünü karşılama ve kamuoyunu bilinçlendirme motivasyonu ile hareket ediyor. Merkezi İstanbul'da bulunan NTV, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Brüksel temsilcilikleri, yurdun ve dünyanın dört bir yanındaki muhabirleri, Reuters, ENEX, APTN, BBC gibi dünyanın önde gelen haber kuruluşları ve çeşitli haber ajansları aracılığıyla gündemi takip ediyor.

STAR

Türkiye'nin ilk özel televizyonu
Star TV, 5 Mayıs 1990'da Liechtenstein'da Magic Box ismiyle test yayınına başladı ve Almanya'nın Eutelsat uydusundan kanal kiralanarak "Star 1" adıyla Eylül 1990 tarihinde resmen yayına geçti.11 Haziran 1992 tarihinde "Interstar" adıyla yayınına devam eden ve son olarak da Star TV adını alan kanal, Türkiye'deki ilk özel televizyon kanalı olma özelliğini taşıyor.

Kadınlara özel kuşaklardan, önemli sinema filmlerine, dizi ve programlara eğlence kanalı alanında faaliyet gösteren Star, yayına başladığı gün itibari ile Türkiye'de özel TV kanalı sektörünün önünü açtı. Kanal içeriği ile sektöre öncülük etti: Türk izleyicisiyle en iyi yerli ve yabancı yapımları buluşturdu, çıtayı yükseltti, izleyiciye çok seslilik ve seçenek sundu. Kanal, teknik donanımı ile de bir çok ilke öncülük etti: İlk uplink çıkışı, ilk multiplex yayın, ilk dijital yayın, ilk sanal stüdyo Star'ın gerçekleştirdiği yeniliklerden sadece bir kaçı. Teknolojiyi yakından takip eden Star, Eylül 2009'da başlattığı Web TV uygulamasıyla da alanında bir ilki gerçekleştirdi.

Doğuş Yayın Grubu'yla yeni bir dönem…

Star 4 Kasım 2011'de Doğuş Yayın Grubu bünyesine katıldı. Doğuş Yayın Grubu'nun Maslak'taki teknoloji üssünde kurulan özel stüdyolardan yayın yapan Star, deneyimli ve vizyoner kadrosu, yeni grafik tasarım anlayışı ve dönemin en iddialı yapımlarını kapsayan içeriğiyle hem kendisi hem de Türk televizyon yayıncılığı için yeni bir sayfa açıyor.

Herkes için eğlence...

Star'ın misyonu, herkese seslenebilen, görsellik ve içerik ile de Türkiye'de kaliteyi yükselten bir kanal olmak. Bu sebeple toplumdaki ortak ilgi alanlarını, dinamizmi içeriğine yansıtmaya çalışıyor. İzleyicinin taleplerini de göz önünde bulundurarak, program içeriklerini bu yönde oluşturmaya özen gösteriyor. İşte bu misyonun karşılığı olarak da Star, yapılan araştırmalarda halka yakın, samimi, renkli, sıcak bir kanal olarak tarif ediliyor.

CNBC-e

Ekonomi ve eğlence kanalı
CNBC-e, dünyanın bir numaralı ekonomi kanalı CNBC ve Doğuş Yayın Grubu'nun eğlence kanalı Kanal e'nin işbirliği ile 16 Ekim 2000'de kuruldu. Türkiye'nin ilk finans-iş kanalı CNBC-e, hibrid yayın akışıyla da dünyanın en iyi uygulamalarından biri.

CNBC-e'de yayınlar gündüz ve akşam kuşağı olarak ikiye ayrılıyor. Gündüz kuşağında yayın formatını CNBC Amerika'dan alan kanal, iş dünyasının bilgi ihtiyacını karşılayan içeriğini uzman kadrosu ve deneyimli muhabirleri ile hazırlıyor. Ekonomi ve piyasa bilgilerine gerçek zamanlı ulaşma olanağı sağlayan gündüz kuşağı, piyasaya yön veren profesyonelleri ve bireysel yatırımcıları hedefliyor.

CNBC-e, akşam kuşağında bambaşka bir kimliğe bürünerek bir eğlence kanalına dönüşüyor. HBO, WB, MGM, Paramount, Buena Vista, Sony Columbia, Fox gibi TV ve sinema dünyasının devleri ile işbirliği yapan kanal, dünyada izlenme rekorları kıran ödüllü dizileri, dünyaca ünlü yönetmenlerin filmlerini, önemli organizasyonları orijinal dillerinde, Türkçe alt yazı ile ekrana getiriyor.

CNBC-e yayın hayatı boyunca, özellikle üniversiteler tarafından 70'ten fazla ödüle layık görüldü. NTV'nin başlattığı tematik kanal trendini daha da güçlendiren CNBC-e, başarısıyla tematik eğlence kanalı alt sektörün doğmasını sağladı.

NTV Spor

Türkiye'nin spor kanalı!
Şubat 2010'da karasal yayına geçerek artık her yerden izlenebilen NTV Spor, 17 Mart 2008'de Doğuş Yayın Grubu bünyesinde yayın hayatına başladı. NTV Spor, NTV'nin haber gücünü ve spor yayıncılığındaki birikimini daha geniş bir zaman dilimi ve spora adanmış bir platformda sporseverlere aktarmak amacıyla kuruldu.

Kanal, Türk izleyicisinin doğru, tarafsız ve güncel spor haberi ihtiyacını karşılamanın ötesinde, "spor"daki çeşitliliği daha geniş kitlelere duyurma misyonunu da taşıyor; farklı spor dalları hakkında bilgilendirici programları ve hem Türkiye hem de dünyadan önemli spor müsabakalarını ekrana getiriyor, alanında uzman sunucu ve konuklar gündemi tartışıyor, gündemi belirliyor. NTV Spor izleyicisi spor gündemini ve spora dair her şeyi 7/24 NTV Spor'dan takip edilebiliyor.

A Milli Futbol Takımı'nın 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası yolculuğu ve 2014 Dünya Kupası Eleme Grubu maçları NTV Spor'da yayınlanacak. Ayrıca La Liga, NBA, Chelsea, Liverpool'un da aralarında yer aldığı dünyanın en eski futbol organizasyonu FA CUP, Euroleague, Wimbledon, WTA ve Şampiyonlar Ligi maçlarından seçmeler de NTV Spor'da yayınlanıyor.

NTV Spor Smart HD

TV, radyo, internet ve sosyal medyadaki faaliyetleriyle bir spor platformu olan NTV Spor, bu gücünü ve enerjisini D Smart ile birleştirip, geliştiriyor. NTV Spor ve D Smart, tüm sporseverleri izlemekten keyif alacakları yeni bir kanal ile buluşturdu.

NTV Spor Smart, La Liga, Euroleague ve birçok spor dalından önemli mücadeleleri ekrana getiriyor. NTV Spor'un sevilen ekran yüzlerinin yer aldığı programlar da NTV Spor Smart'ta yayınlanıyor.

1 Temmuz 2013'te test yayınına başlayan kanal, Ağustos itibariyle D Smart 76.kanalda yayın hayatını sürdürüyor.

KRAL TV

İlaç Gibi Televizyon
Türkiye'nin ilk müzik televizyonu Kral TV, yayınladığı klip ve programlarla kendi kulvarının lideri konumunda.

Kral TV yayınlarında arabeskten fantaziye, Türk Halk Müziği'nden Türk Sanat Müziği'ne kadar Türk müziğinin her türüne ve her tarzına yer vererek müzik televizyonu yayıncılığında büyük bir boşluğu dolduruyor.

Her tarzın en iyi kliplerini ve Türkiye'de Müziğin zirvesindeki sanatcılar, 24 saat Kral TV'de ...

e2

Türkiye'nin sıradışı eğlence kanalı

Doğuş Yayın Grubu'nun tematik eğlence kanalı alanındaki diğer atılımı olan e2, Türk televizyonlarına yeni bir eğlence anlayışı getirme vizyonuyla 4 Aralık 2006'da kuruldu. NTV ve CNBC-e'nin ardından tematik kanal sayısının arttığı ve rekabetin yoğunlaştığı bir dönemde yayın hayatına başlayan e2, içeriği ve izleyicisiyle rakiplerinden ayrışan, sıradışı, daha niş bir kitleye hitap eden, alışık olmadığımız karakterleri ekrana getirebilen cesur bir kanal olarak farklılaşıyor.

Yayın akışında gri bölgeye yerleşmiş anti-kahramanların olduğu bol ödüllü dizi ve programlara yer veren e2, zekice hazırlanmış içeriğiyle izleyicisini ters köşeye yatırmak, klişeleri kırmak niyetinde.

İzleyicisinin günlük temposunu dikkate alan e2'de her biri farklı bir içerik sunan 3 ayrı kuşak var:

Gündüz Olunca kuşağı Türkçe dublajla Martha Stewart ve The Ellen Degeneres Show gibi Amerikan'ın en ünlü şov programlarını ,
Hava Kararınca kuşağı ile The Tonight Show With Jay Leno ve Conan gibi en ünlü talk-şov programlarını, Mad Men, Breaking Bad ve gibi bol ödüllü ve popüler dizileri

Uyku Kaçınca kuşağıyla da Breaking Bad, Treme ve Come Fly With Me gibi bol ödüllü ve popüler dizileri ekrana getiriyor.

euro.message madebycat ®