DOĞUŞ İNŞAAT VE TİC. A.Ş.

DOĞUŞ İNŞAAT VE TİC. A.Ş.
1

Mega proje yaklaşımı ile Türkiye ve uluslararası arenada üstlendiği altyapı ve üstyapı projeleriyle Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş., kendi sektörünün lider şirketlerinden bir tanesidir. 1950 yılından günümüze 12 milyar doları aşan 170 projeyi başarıyla tamamlayan Doğuş, dünyanın önde gelen müteahhitlik firmalarının bir önceki yıl elde ettikleri yurtdışı gelirleri doğrultusunda ENR tarafından belirlenen Dünyanın En Büyük 250 İnşaat Firması Listesi'nde 2003 yılından bu yana yerini almaktadır.

Bugün, Doğuş İnşaat'ın içinde yer aldığı projelerin toplam tutarı 3,8 milyar dolar civarındadır. Kuruluşundan bu yana toplam 3000 MW elektrik üretme kapasitesine sahip 20 baraj ve hidroelektrik santral, 1235 km yol-otoyol, 2.000.000 m2 bina, 35 km köprü, viyadük ve geçit, 116 km'den fazla metro ve tünel, aynı zamanda birçok liman, marina, su arıtma tesisi, alışveriş merkezi, ofis ve endüstriyel bina inşa etmiştir.

Uluslararası piyasada çalışma alanını genişletmeyi hedefleyen Doğuş; Sahra Altı Afrika Ülkeleri, Doğu Avrupa, Rusya, Ukrayna ve BDT ile Hindistan, Vietnam ve Körfez ülkelerinde iş geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Doğuş İnşaat bugünkü ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarını, hak ve yararlarını göz önünde bulundurarak ekolojik dengeyi tehlikeye sokmamak için gerekli önlemleri almaktadır. Sürdürülebilir bir dünya, sürdürülebilir bir gelecek kurma hedefi çerçevesinde Doğuş, tüm bu faaliyetleri gönüllü olarak gerçekleştirmektedir.

Doğuş İnşaat şeffaflık, adillik, sorumluluk ve hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunacak çalışmaları desteklemektedir. Bu nedenle Etik ve İtibar Derneği üyesidir. Ayrıca, tamamen gönüllülük esasına dayanan dünyanın en büyük kurumsal vatandaşlık inisiyatifi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni 8 Ekim 2012'de imzalayarak insan hakları, çalışma koşulları, çevre ve yolsuzluk konularında ne kadar duyarlı bir tutum sergilediğini göstermiştir.

Doğuş İnşaat, üstün İnsan Kaynakları Uygulamaları nedeniyle 2014 yılında Great Place to Work® Enstitüsü tarafından düzenlenen benchmark araştırması sonucunda, 50-500 çalışan sayısı kategorisinde "Türkiye'nin En İyi İşvereni" seçilen 10 şirketinden biri olmaya hak kazanmıştır. En değerli varlığının "insan" olduğuna inanan Doğuş İnşaat, İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki uygulamaları ve politikaları ile de gerçekleştirilen değerlendirmeler sonucunda "İş Sağlığı ve İş Güvenliği Özel Ödülü"ne layık görülmüştür.

Doğuş İnşaat "yaşam, mal varlığı ve çevre koruma" ile risk yönetimi konularında hizmet veren Lloyd's Register Quality Assurance tarafından denetlenmiş, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarını almıştır.

doğuş inşaat
Adres
Cumhuriyet Cad. No:2
34810 Kavacık-Beykoz, İstanbul-TÜRKİYE
Telefon
0216 538 15 00
Faks
0216 331 29 29
euro.message madebycat ®